Blog

Latest News and Updates

Parasole.jpg

Przedsiębiorcy kupują za niskie polisy

Dzisiaj w Pulsie Biznesu ukazał się artykuł Przedsiębiorcy kupują za niskie polisy  Zamieszczam link do portalu Bankier, które informuje o tym artykule. Artykuł wskazuje na niepokojące zjawisko zbyt niskich sum gwarancyjnych w ubezpieczeniach OC przedsiębiorców. Należy oczywiście się z tym zgodzić. Podobnie jak ze stwierdzeniem, że świadomość odszkodowawcza poszkodowanych rośnie szybciej niż świadomość potrzeby ubezpieczenia u przedsiębiorców.

Zbyt niska suma to nie jest  jednak kłopot Ubezpieczyciela, choć pewnie z tego tytułu będzie miał   trudności. Pisałam już o tym we wpisie Kiedy sumy gwarancyjnej nie wystarcza na pokrycie roszczeń.  

Problem zbyt niskiej sumy gwarancyjnej to jest problem sprawcy.  Rola ubezpieczyciela kończy się wraz z wypłatą ostatniej złotówki sumy gwarancyjnej. To sprawca  będzie musiał wyłożyć pieniądze na zaspokojenie roszczeń.  To sprawca wyrządził szkodę, to sprawca nie zadbał  o adekwatną polisę i to sprawca musi naprawić  tę szkodę. Historia zna upadłości z powodu szkód OC. Pewnie w Polsce będą zdarzać się też takie sytuacje.

 

 

Photo credit: familymwr / Foter.com / CC BY

 

 

Maria Tomaszewska -PestkaPrzedsiębiorcy kupują za niskie polisy
Udostępnij ten post

1 komentarz

Dołącz do konwersacji
  • Grzegorz Szwejser - 29 września, 2012

    Wyczerpanie się sumy ubezpieczenia to nie mniejszy problem dla poszkodowanego. Sprawca pewnie nie ma już środków a jedyne pewne źródło zaspokojenia roszczenia wyschło.

Dołącz do konwersacji