Blog

Latest News and Updates

Wyniki-przetargów-I-II-2014-pictochart.png

Wyniki postępowań publicznych opublikowane w I-II.2014 w branży ubezpieczenia

Wyniki przetargów I-II 2014 , pictochart

Wyniki  przetargów w  dwóch pierwszych miesiącach 2014 roku pokazują, że składki  uległy obniżeniu w stosunku do wartości szacunkowej o 23%.

Dla jednostek samorządu terytorialnego, składki  uległy obniżeniu w stosunku do wartości szacunkowej o 40%. Spośród opublikowanych 247 zadań z ceną szacunkową,  tylko w 11% zadań składki były wyższe niż wartość szacunkowa . Widoczna jest także konkurencja, gdyż zadania gdzie złożono tylko jedną ofertę stanowią tylko 18% wszystkich zdań.

W kategorii podmiotów leczniczych, do których zaliczone są szpitale, stacje pogotowia, przychodnie, sanatoria widać spadek stawek za ubezpieczenia o 11%. Spośród opublikowanych 309 zadań z ceną szacunkową, 28% zadań  zakończyło się zamówieniem z wyższą wartością niż szacunkową.  Zadań z jedną ofertą było 209, tj 64% .

W kategorii pozostałych podmiotów, do których zaliczone są spółki komunalne, organy administracji rządowej, szkoły wyższe, zamówienia sektorowe, itp  spadek stawek za ubezpieczenia wynosi 32%. Spośród opublikowanych 237 zadań z ceną szacunkową, 10% zadań  zakończyło się zamówieniem z wyższą wartością niż szacunkową.  Zadań z jedną ofertą było 93, tj 34%.

Wybrane wyniki postępowań  na stronie WYNIKI PRZETARGÓW

 

 

 

Maria Tomaszewska -PestkaWyniki postępowań publicznych opublikowane w I-II.2014 w branży ubezpieczenia
Udostępnij ten post

Dołącz do konwersacji

Powiązane posty