Blog

Latest News and Updates

Vpowód.jpg

V powód dla którego ubezpieczenia OC są ważne

W ślad za wpisem 10 powodów dla których ubezpieczenia OC są ważne przedstawiam rozwinięcie V  powodu „Scenariusze szkód bywają nieprzewidywalne i przerażające”

Życie pisze scenariusze nieprawdopodobne. Aż chce się powiedzieć – nie, to nie mogło się zdarzyć. Jako przykład sztandarowy można podać szkodę  zgłoszoną przez związek niewidomych, który zakwaterował swoich członków , osoby niewidome, na szkolenie w niewykończonym hotelu. W nocy poszkodowany wyszedł na balkon na papierosa, tylko że balkon nie miał barierek. Spadł z trzeciego pięta i zmarł w szpitalu drugiego dnia.

Wiele jest takich szkód, gdzie się wydaje że takie rzeczy się nie zdarzają – przygniecenie dziecka uszkodzoną bramkę, której nikt nie naprawia od  lat (przykład tutaj , wybuch gazu wskutek uszkodzonego gazociągu, którego geodeta nie zgłosił do mapy ewidencji uzbrojenia terenu , pozostawienie kabla energetycznego pod napięciem na łące gdzie bawią się dzieci (przykład tutaj).

W ostatni piątek prasa donosiła o kolejnym takim przypadku – śmierci przechodzącej kobiety chodnikiem, na którą robotnicy zrzucili rurę z dachu. Link do informacji tutaj

Lepiej sobie nie wyobrażać co może się zdarzyć, tylko kupić ubezpieczenie OC.

Photo credit: pierre*peetah / Foter / Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0)

 

Maria Tomaszewska -PestkaV powód dla którego ubezpieczenia OC są ważne
Udostępnij ten post

2 komentarzy

Dołącz do konwersacji
  • Michał Górny - 22 stycznia, 2015

    Maja – z mojego doświadczenia wynika, że nie tylko klienci nie mają rozeznania o potencjalnych konsekwencjach działalności. „Rynkowi” także brakuje wyobraźni o scenariuszach szkodowych, oraz twardej wiedzy o procesach biznesowych które toczą się u naszych klientów. A wydawałoby się, że funkcjonowanie ubezpieczycieli na rynku przez 25 lat pozwala na zbudowanie twardej wiedzy i uczenie się na błędach :). Realizacja szkód podanych przez Ciebie w przykładach, jakkolwiek nie brzmią tragicznie, to – przepraszam za wyrażenie – mała kawa w porównaniu ze skomplikowanymi i na pierwszy rzut oka niemożliwymi szkodami z rozszerzonego OC za produkt czy recall. Na przykład u dostawców podzespołów automotive dla OEM. Życie uczy zawsze zakładać sukces, ale być przygotowanym na najgorsze. Jak będzie w najbliższej przyszłości? Zobaczymy.

    Maria Tomaszewska -Pestka - 22 stycznia, 2015

    Oczywiście zgoda co do II części komentarza (co do I części niezręcznie mi się wypowiadać ;-))).Jeżeli mógłbyś się podzielić przykładami , zapraszam – w drodze komentarza albo osobnego wpisu, który moglibyśmy temu poświecić.

Dołącz do konwersacji